Lietuvos muzikos ir teatro akademija Muzikos inovacijų studijų centras
Lietuvos muzikos ir teatro akademija Muzikos inovacijų studijų centras
Studijų centras atidarytas 2014 įgyvendinus Nacionalinės kompleksinės programos 1 mln. eurų vertės projektą „Lietuvos kūrybinių ir kultūrinių industrijų studijų ir mokslo tyrimams bei meninei praktikai skirtos technologinės ir informacinės infrastruktūros kūrimas ir atnaujinimas“.
Centre įrengtos 3 akustiškai jautrios patalpos: auditorija, sferinė garso įrašų studija, studijos montažo ir valdymo patalpa. Įsigijusi analogų pasaulyje neturinčią įrangą Lietuvos muzikos ir teatro akademija gali vykdyti unikalius projektus. Muzikos inovacijų studijų centras leis LMTA vystyti meną ir technologijas derinančias kūrybines industrijas. Centre telkiamos skaitmeninių muzikos technologijų inovacijos ir sinergijos nacionalinių ir tarptautinių meno, mokslo bei studijų programų vystymui.
Projektuojant ir įrengiant muzikos inovacijų centro studijas ypatingai didelis dėmesys buvo skiriamas akustikai ir garso izoliacijai. Visos akustiškai jautrios patalpos yra gretimose patalpose, todėl įrengta dėžė-dėžėje tipo izoliacija, sumontuotos dvigubos durys ir langai, sferinėje studijoje suformuotas garso izoliacinis kupolas bei „plūdriosios“ grindys visose patalpose. Studijos buvo įrenginėjamos seno pastato viršutiniame aukšte, miesto centre todėl netrūko iššūkių tiek projektuotojams, tiek ir rangovams.
Išskirtinė šio projekto patalpa – erdvinio garso sferinė studija. Numatyta studijos panaudojimo sritis buvo labai plati – nuo garso įrašų iki gyvo garso koncertų ar repeticijų. Todėl numatytos adaptyvinės akustikos priemonės – sienose sumontuoti dvigubo veikimo skydai, kuriuos pavertus pasikeičia plokštumos akustinės savybės. Taip per kelias akimirkas patalpos aidėjimo laikas pakeičiamas nuo 0,35 sekundės iki 0,60 sekundės. Žemiau specialių akustinių lubų sumontuotas metalinis tinklas skirtas elektro akustinių sistemų sumontavimui bet kuriame patalpos taške, tame tarpe ir 36 kolonėlių pus-sferinio išdėstymo scenarijus, kuris sukuria unikalų erdvinio garso efektą. Didelio visos komandos, o ypač užsakovo darbo rezultatas yra unikali kultūros erdvė, neturi analogų Baltijos šalyse.
Paskirtis: kultūros ir mokslo objektas
Vieta: Vilnius, Lietuva
Panaudotos medžiagos:
Rezonansinės panelės
Pluoštinės panelės
Membraninės panelės
Akustinės užuolaidos
Adaptyvinės akustikos priemonės
Akustiškai skaidrios medžiagos
Akustinė kiliminė danga
Fotografijos: Lietuvos muzikos ir teatro akademija Muzikos inovacijų studijų centras.