Garso izoliacija

Garso izoliacija (statybinė akustika) – garso energijos nuostoliai sklindant per pastato konstrukcijas tarp garso šaltinio ir klausytojo.

Garso izoliacija skirstoma į dvi grupes:

  • Oro sklindančio garso izoliavimas
  • Smūginio garso  izoliavimas

Konstrukcijų gebėjimas izoliuoti garsą (garsas kuris yra nepriimtinas vadinamas triukšmu) yra paremtas griežtais fizikos dėsniais (objektyviai). Bet garso izoliacijos pasekmės,t.y. kiek triukšmo praėjo per pertvaras vertinamos labiau subjektyviai. Be to, garso izoliacija matuojama logaritminiais vienetais dB (decibelas), kur negalioja vartotojui įprasti aritmetiniai veiksmai „1+1=2”. Todėl garso izoliacija ir jos vertinimas tampa labai komplikuotas, kur žinios ir patirtis ypatingai svarbios. Garso izoliacijos išpildyme labai svarbi dalis tenka rangos darbų kokybei ir gretutinių kelių garsui sklisti vertinimui.

Atliekamos pastatų konstrukcijų garso izoliacinių savybių matavimai ir vertinimai. Ruošiamos užduotys architektams, konstruktoriams, projektuotojams pagal galiojančius reikalavimus ir taikomas rekomendacijos. Padedame užsakovui susidaryti garso izoliacijos užduotį ir paaiškiname užduoties reikalavimų pasekmes. Skaičiuojame ir simuliuojame  konstrukcijų garso izoliacijos savybes ir sklidimą pastate. Rengiame garso izoliacijos dalies projektus, atliekame parinktų sprendinių vertinimą ir auditą. Vykdome rangos darbų priežiūrą, inspektuojame objektus, konsultuojame.

Kino centro Romuva rekonstravimas

1938 – 1940 Architekto Nikolajaus Mačiulskio suprojektuotas kino teatras „Romuva“ priskiriamas Art Deco, funkcionalistinio/modernizmo architektūros stiliui. Akustinio interjero pagrindinės kino salės projektu siekiama išlaikyti modernizmo kryptį išsaugant ir akcentuojant vertingiausius esamus architektūrinius ir konstrukcinius elementus.