GINTARĖ PRIVEDIENĖ

LOGIC RULES THE WORLD, FEELINGS MAKES IT WONDERFUL

Architect M.Sc./Acoustics consultant
Room acoustics and interior
Environmental & indoor noise control

EVELINA ZAVECKIENĖ

Architect / Acoustics assistant
Room acoustics and interior
Environmental & indoor noise control

Akustika plius, tai kompanija teikianti visas paslaugas susijusias su architektūrinės akustikos, garso izoliacijos ir triukšmo kontrolės sprendiniais. Mūsų stiprybė daugiau nei 13 metų patirtis, nuolatinis noras tobulėti bei mokytis ir begalinis tikėjimas estetinės akustikos nauda ir potencialu.

Mes prisidėjome vykdant projektus Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Kazachstano, Azerbaidžano, Gruzijos rinkose. Dalyvavome daugiau nei 300 kino teatrų, sertifikuotų studijų, koncertų ir renginių salių, stadionų ir arenų, mokslo paskirties, pramonės ir administracinių pastatų kūrime. Reguliariai dalyvaujame tarptautinėse konferencijose ir mokymuose, bendradarbiaujame su partneriais iš kitų šalių ir nuolatos investuojame į savo žinias bei programinę įrangą. Vykdome mokymus, konsultuojame privačius asmenis ir kompanijas, neatlygintinai padedame mokymo įstaigoms gerinant akustinę aplinką.

Mes nesiekiame būti akustikais, mes nesiekiame būti architektais, mūsų tikslas būti akustikos architektais. Juk gera akustika nėra tik skaičiai ir fizika, tai yra visuma to, ką mes matome, girdime ir svarbiausia – jaučiame. Kurdami erdves mes jas matome, mes jas girdime ir JŪS tai pajausite.

VIKTORAS MEKAS

ONLY PASSION AND KNOWLEDGE MAKES CREATIVITY CONSTRUCTIVE

Acoustics consultant M.Sc. (Tech.)
Room and building acoustics
Environmental & indoor noise control

KRISTINA JASAITĖ

NOT TO GO FORWARD IS TO GO BACK

Designer
Room acoustics and interior
Environmental & indoor noise control

ARCHITEKTŪRINĖS IR ELEKTRO AKUSTIKOS SKAIČIAVIMŲ PROGRAMA „AFMG EASE 4.4“

EASE4

EASE – programinės įrangos paketas skirtas akustikos konsultantams, įgarsinimo sistemų projektuotojams ir tyrėjams, kuris suteikia plačias galimybes kurti, analizuoti ir tobulinti architektūrinę akustiką, elektro akustines sistemas.

Programa EASE su padildomais moduliais AURA ir EARS leidžia dar projektavimo ankstyvojoje stadijoje numatyti geriausiai tinkančius sprendinius, nustatyti kritines vietas ir parinkti tinkamą išdėstymą. Visi skaičiavimai atliekami erdviniame modelyje, kas sumažina klaidų tikimybę, nes visi sprendiniai ir skaičiavimai atvaizduojami grafiškai – realioje aplinkoje.

Nuo programos sukūrimo 1990 – asiais EASE tapo pasauliniu standartu akustikos / elektro akustikos simuliaciniams skaičiavimams tiek uždaroms patalpoms, tiek atviroms erdvėms. Kuriant modelį, grafika gali būti įterpiama iš CAD aplinkos, priskiriami akustiniai parametrai visoms plokštumoms, nurodomi įgarsinimo įrangos parametrai, klausytojų zonos ir kita. Skaičiavimais nustatomi esminiai akustiniai parametrai – RT, EDT, C80/C50, STI ir kt. Rezultatai atvaizduojami grafikais ir grafiškai, yra galimybė „paklausyti“ kaip skambės garsas būsimoje aplinkoje.

Licencijos duomenys:
Licencijuota kompanija: UAB Akustika plius, Lithuania;

EASE4

KONSTRUKCIJŲ GARSO IZOLIACINIŲ SAVYBIŲ SKAIČIAVIMŲ PROGRAMINĖ ĮRANGA „INSUL“

INSUL

INSUL – programinės įrangos paketas skirtas atlikti pastatų konstrukcijų (sienų, lubų, stogo, grindų, langų) ore sklindančio garso izoliacinių savybių, smūginio garso (grindys) izoliacinių savybių, lietaus sukeliamo triukšmo (stogas) bei į pastatą iš išorės perėjusio triukšmo lygio skaičiavimus. Skaičiavimai atliekami remiantis ISO 717, ISO 140-18, ASTM E492 ir E413 standartais.

INSUL kuriama ir tobulinama jau daugiau kaip 15 metų Naujosios Zelandijos kompanijoje Marshall Day Acoustics. Per tą laiką programa tapo plačiai paplitusi tarp akustikų ir konstruktorių visame pasaulyje, kurios rezultatų patikimumas lyginant su natūriniais matavimais neviršija 3dB.

Licencijos duomenys:
Licencijuota kompanija: UAB Akustika plius, Lithuania

INSUL

ARCHITEKTŪRINĖS AKUSTIKOS SIMULIACINIŲ SKAIČIAVIMŲ PROGRAMA „ODEON INDUSTRIAL“

Odeon

ODEON – programinės įrangos paketas skirtas atlikti pastatų ir patalpų akustinius simuliacinius skaičiavimus ir matavimus. Pagal nustatytas patalpų geometrines savybes ir medžiagiškumą galima atlikti akustinių patalpos savybių skaičiavimus, vizualinę garso sklidimo simuliaciją ir paklausyti garso konkrečioje projektuojamoje erdvėje. Simuliaciniai skaičiavimai atliekami remiantis ISO 3382 standartu.

Programinė įranga ODEON pradėta plėtoti 1990m. Danijoje. Nuo to laiko kiekvienais metais išleidžiami atnaujinimai, programos veikimas testuojamas realiose sąlygose, plečiamos jos galimybės ir didinamas patikimumas. Programa plačiai paplitusi visame pasaulyje ir yra naudojama daugumos profesionalių akustikų.

Patalpos kurioms taikomi simuliaciniai skaičiavimai:
• Koncertų ir operos salės, teatrai, bažnyčios, repeticijų salės ir kt.
• Atviro plano ofisai, fojė, restoranai, studijos ir kt.
• Keleivių terminalai, bendrosios viešųjų pastatų erdvės ir kt.
• Industrinės ir komercinės patalpos ir aplinkos, išorės erdvės su sudėtinga geometrija ir kt.

Licencijos duomenys:
Licencijuota kompanija: UAB Akustika plius, Lithuania

Odeon

 

APLINKOS TRIUKŠMO SKLAIDOS SKAIČIAVIMŲ PROGRAMA „CADNAA“

CadnaA

CadnaA – programinės įrangos paketas skirtas atlikti triukšmo sklaidos aplinkoje skaičiavimus, vertinimus, prognozavimą ir vizualinį rezultatų pateikimą. Vokiečių kompanijos „DataKustik“ plėtojamas įrankis naudojamas daugiau kaip 60 šalių ir laikomas vienu geriausiu savo srityje.

Programa naudojama projektavimo, mokslo ir tyrimų, pramonės, akustikos ir kitose srityse. Pagrindinė jos paskirtis simuliuoti galimą triukšmo sklaidą (kelių transporto, geležinkelių, oro transporto ir pramonės šaltinių) aplinkoje – nuo vieno pastato zonos iki ištiso miesto. Programoje naudojama daugiau nei 30 įdiegtų standartų ir gairių, skaičiavimo algoritmai, objektų tvarkymo įrankiai, vizualizacija. „CadnaA“ skirta nagrinėti bet kokio dydžio nacionalinius ir tarptautinius triukšmo skaičiavimo ir triukšmo kartografavimo projektus.

Skaičiavimai atliekami sukuriant erdvinį aplinkos modelį, kuriame vertinami kelių, geležinkelių, oro transporto ir pramonės triukšmo šaltiniai, pastatai, reljefas, dalinai augmenija, triukšmo barjerai, tiltai ir kita. Rezultatai atvaizduojami grafiškai tiek horizontalioje plokštumoje, tiek ir vertikaliame pjūvyje.

Programą naudojama atlikdami triukšmo simuliacijas, siekiant nustatyti pastatų akustinę aplinką, parinkti fasadą, įvertinti būsimų objektų (padidėjęs transporto srautas, inžineriniai įrenginiai ir kt.) įtaką aplinkai, numatant ateities akustinę aplinka greitai besivystančiose zonose.

Skaičiavimų  metodikos atitinka Lietuvos higienos normų HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“, Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2002/49/EB dėl aplinkos triukšmo įvertinimo ir valdymo ir Europos Komisijos rekomendacijos 2003/613/EB dėl pramoninio, orlaivių, kelių ir geležinkelių transporto keliamo triukšmo ir su emisija susijusių duomenų reikalavimus.

Palaikomi standartai:

Pramoninis Triukšmas:
– ISO 9613 incl. VBUI (International, EC-Interim)
– CONCAWE (International)
– VDI 2714, VDI 2720 (Germany)
– DIN 18005 (Germany)
– ÖAL Richtlinie Nr. 28 (Austria)
– BS 5228 (United Kingdom)
– Nordic General Prediction Method (Scandinavia)
– NORD 2000 (Scandinavia)
– Ljud från vindkraftverk (Sweden)
– Harmonoise, P2P calculation model (International)
– NMPB08 – Industry (France)
– CNOSSOS-EU (2014)

Kelių tranpsorto triukšmas
– NMPB-Routes-96 (France, EC-Interim)
– RLS-90, VBUS (Germany)
– DIN 18005 (Germany)
– RVS 04.02.11 (Austria)
– STL 86 (Switzerland)
– SonRoad (Switzerland)
– CRTN (United Kingdom)
– TemaNord 1996:525 (Scandinavia)
– Czech Method (Czech Republic)
– NMPB-Routes-08 (France)
– TNM (USA)
– CNOSSOS-EU (2014)

Geležinkelių transporto triukšmas
– RMR, SRM II (Netherlands, EC-Interim)
– Schall03 (1990), Schall Transrapid, VBUSch (Germany)
– Schall03 (2014) (Germany)
– DIN 18005 (Germany)
– ONR 305011 (Austria)
– Semibel (Switzerland)
– NMPB-Fer (France)
– NMPB08-Fer (France)
– CRN (United Kingdom)
– TemaNord 1996:524 (Scandinavia)
– FTA/FRA, draft (USA)
– CNOSSOS-EU (2014)

Oro transporto triukšmas
– ECAC Doc. 29, 2nd edition 1997 (International, EC-Interim)
– ECAC Doc.29 3rd edition (International, EC-Interim)
*except military databases
– INM 7.0 Integrated Noise Model (International)
*except military databases
– ICAN / AzB 2008 (Germany)
– DIN 45684 (Germany)
– AzB 1975 (Germany)
– AzB-MIL (Germany)
– LAI-Landeplatzleitlinie (Germany)
– VBUF (Germany)
– ÖAL 24 (Austria)
– CNOSSOS-EU (2014)

Licencijos duomenys:
Licencijuota kompanija: UAB Akustika plius, Lithuania;

CadnaA

 

 

 

PASTATO  GARSO IZOLIACINIŲ SAVYBIŲ SKAIČIAVIMŲ PROGRAMINĖ ĮRANGA „BASTIAN“

Bastian

 

DataKustik BASTIAN – vienas efektyviausių programinių paketų pastatų garso izoliacijai skaičiuoti pagal EN12354 standartą.

Programinės įrangos paketas DataKustik BASTIAN skirtas garso izoliacijos skaičiavimams: ore sklindančio ir smūginio garso izoliacijos tarp patalpų pastato viduje, bei ore sklindančio garso izoliacijos per pastato fasadą. Skaičiavimai atliekami vertinant ir aplinkines pastato konstrukcijas, bei papildomus elementus, remiantis standartais ISO 12354-1, ISO 12354-2, ISO 12354-3, kurie įtraukti į daugelio Europos šalių nacionalinius standartus.

 

BASTIAN atliekami skaičiavimai:

ore sklindančio garso izoliacija tarp patalpų pagal EN 12354-1 – R‘w, Dn,w, DnT,w;

smūginio garso izoliacija tarp patalpų pagal EN 12354-2 – L‘n,w, L‘nT,w;

ore sklindančio fasado garso izoliacija pagal EN 12354-3 – R‘tr,s,w, R‘45,w, D2m,nT,w, D2m,n,w;

supaprastintų ar kompleksinių modelių skaičiavimų rezultatai patekimai prie 1/3 oktavos pločio juostų centrinių dažnių arba kaip vienparametriai įverčiai;

galimybė skaičiuoti ir vertinti garso izoliacijos rodiklius pagal ASTM: STC (Sound Transmission Class),OITC (Outdoor-Indoor Transmission Class) and IIC (Impact Insulation Class);

apylankinio perdavimo per papildomus elementus (kabelių kanalai, ortakiai, šachtos) vertinimas;

pastato lementų (langų, durų, angų) vertinimas atitvarinėse konstrukcijose;

apylankinio perdavimo vertinimas per įvairių kombinacijų konstruktyvo jungtis (viensluoksnių sunkių, dvigubų sunkių, lengvųjų konstrukcijų ir t.t.)

garso slėgio lygio įskaičiavimai pastato viduje;

medžiagų duomenų bazių importavimas / eksportavimas;

rezultatų iš triukšmo sklaidos simuliavimo su CadnaA importavimas;

konstrukcijų eskizų eksportavimas;

skaičiavimų rezultatų eksportavimas į MS-Excel.

 

BASTIAN naudojamos duomenų bazės:

BASTIAN (1629 konstrukcijos)

Saint-Gobain Isover (287 konstrukcijos);

Rigips GmbH (41 konstrukcija);

Saint-Gobain Glass (83 konstrukcijos);

Supplement 1 for DIN 4109, Germany 1989 (284 konstrukcijos);

UBA-Text 11/85, Germany 1985 (96 konstrukcijos);

Geluidwering in de Woningbouw, The Netherlands 1992 (333 konstrukcijos);

Fasold/Sonntag/Winkler, Germany 1988 (314 konstrukcijų);

ON V 32, Austria 2001 (186 konstrukcijos);

SIA D 0189, Switzerland 2005 (420 konstrukcijų);

PTB-Bericht Holzbau, Germany 2005 (154 konstrukcijos);

US-American & Canadian data 2008 (408 konstrukcijos);

CTE-Catalogue, Spain 2008 (385 konstrukcijos).

 

Auralizacija:

Papildoma BASTIAN funkcija praplečianti galimybes perteikti gautų skaičiavimų rezultatus galutiniam vartotojui. Audio sistemos pagalba demonstruojami įvairių rūšių vidaus (kalba, muzika, TV, atskiri muzikiniai instrumentai) ir išorės (kelių, geležinkelio ir oro transportas) triukšmai, bei jų likutinis garsas „perėjus“ per garso izoliacines konstrukcijas.

Licencijos duomenys:
Licencijuota kompanija: UAB Akustika plius, Lithuania;

Bastian