Akustinis interjeras

Akustinis interjeras – interjero dizaino projektavimas taikant patalpų akustikos principus ir reikalavimus, apjungiant garsą ir vaizdą.

Dažnai pasitaikanti situacija, kai patalpos estetinis vaizdas ir sąryšis su pastato visuma  priklauso atskirai ir nuo architekto, ir nuo akustikos. Architektai ar interjero dizaineriai siekia atstovėti savo sprendinius ir viziją,o  akustikai – savo. Patalpų akustika ir jos priemonės yra be tarpiškai susiejusios su vaizdu. Nes daugeliu atveju tai yra medžiagos, kurios yra ir interjero dalys. Skirtingai nuo garso izoliacijos arba statybinės akustikos sprendinių, kurie įprastai yra pastato konstrukcijos, akustinės priemonės dažnu atveju būna medžiagos ar konstrukcijų dalys kurios yra matomos. Todėl galutinis rezultatas būna labiau nulemtas vienas ar kitos pusės. Siekiant to išvengti, rengiame akustinio interjero projektus. Atsižvelgdami į bendrą pastoto visumą ir vizualinę aplinką, į aplinką ir istoriją, į architektų, interjero dizainerių ir užsakovų pageidavimus ir pritaikydami prie jų akustinius sprendinius. Tik vizualiai patrauklios patalpos gali skambėti gerai. Nes žmogus vertina visą aplinką bendrai ir tik harmonija tarp visų dalių sąlygoja geriausius rezultatus.

Kino centro Romuva rekonstravimas

1938 – 1940 Architekto Nikolajaus Mačiulskio suprojektuotas kino teatras „Romuva“ priskiriamas Art Deco, funkcionalistinio/modernizmo architektūros stiliui. Akustinio interjero pagrindinės kino salės projektu siekiama išlaikyti modernizmo kryptį išsaugant ir akcentuojant vertingiausius esamus architektūrinius ir konstrukcinius elementus.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Muzikavimo erdvė

LNMMB muzikavimo erdvė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Muzikavimo erdvė 2008 m. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pradėjo pagrindinio pastato rekonstrukciją, kuri buvo užbaigta 2016 m. Rekonstrukcija vykdyta Valstybės investicijų programos lėšomis ir iš dalies finansuota Europos Sąjungos sanglaudos fondo, taip pat Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Bendra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pagrindinio pastato…