Seminaras „Architektūra ir patalpų akustika“

Birželio 14 d., ketvirtadienį, 16 val. UAB “Akustika Plius” dalyvavo seminare „Architektūra ir patalpų akustika“.

Šiame skubančiame pasaulyje žmogus nuolat ieško komforto, o gera akustika yra viena iš pagrindinių komforto sudedamųjų dalių. Kai ji gera, jos nepastebime, tačiau, esant prastai akustikai, ji iškart paveikia mūsų savijautą. Deja, mus supančio triukšmo taip greitai nepakeisime. Seminaro metu dalinomės akustinį komfortą užtikrinančia erdvių kūrimo patirtimi ir siekėme parodyti, kad kiekvienas architektas gali tapti savo projektuojamo pastato kompozitoriumi.

Seminaro metu garsūs Lietuvos ir užsienio akustikos profesionalai bei architektai taip pat atskleidė visuomeninių bei gyvenamosios paskirties pastatų projektavimo patirtį ir įžvalgas, kaip įgyvendinti išskirtines architektūrines idėjas taikant akustinius sprendimus.

Pranešėjai:
„Komfortas prasideda nuo gero projekto“, Andreas Strauß, Vokietija;
„Akustika. Forma. Architektūra“, Gintarė Privedienė ir Viktoras Mekas, Lietuva;
„Architektūrinė išvaizda ir akustiniai reikalavimai“, Nicolas Pomränke, Vokietija;
„Akustiniai gipso produktai – natūralus pasirinkimas vidaus patalpoms“, Erik Ipsen, Danija;
„Apie akustiką ne akustikos specialistams“, Rachid Abu-Hassan, Nyderlandai;

AKUSTIKA. FORMA. ARCHITEKTŪRA Gintarė Privedienė ir Viktoras Mekas

Akustiškai gera erdvė kūrėjui yra instrumentas. Ir jis nėra tik daiktas – tai jausmas. Architektūrinė akustika nėra tik medžiagiškumas, visų pirma tai – forma. Akustikos paveikta išraiškinga forma gali tapti erdvės pranašumu ir charakteriu. Formos įtaka akustikai bei jos žaismas architektūroje pristatomi remiantis projektais: Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos renginių salė; Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos garso įrašų studijos ir muzikavimo erdvės; Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos šokio teatro salė.